Kredi Kartlarımızın Ortak Özellikleri

  • Turkish Bank kredi kartları EMV Chip özelliği ile güvenliğinizi sağlar. Tüm işlemler şifrelidir. Böylelikle kartınızı sizden başka kimse kullanamaz.
  • Kredi kartınızın Nakit Çekme Limiti, toplam limitinizin %20'si kadardır. Kredi kartınızla yurt içinde Şubelerimizden, Cashmatik'lerden, MasterCard Logosu taşıyan banka ATM'lerinden; yurt dışında MasterCard Logosu taşıyan banka şubelerinden ve ATM'lerinden nakit çekebilirsiniz.
  • Yurt içi kullanımınız için TL, yurt dışı kullanımınız için USD limitlerinizden işlem yapabilirsiniz. Sizin için ayrı ayrı hazırladığımız TL ve USD hesap özeti ile harcamalarınızı kolayca takip edebilir, yurtdışı kullanımlarınızı kur çeviriminden etkilenmeksizin USD olarak ödeyebilirsiniz.
  • Güvenlik nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı mail order ve internet (online alışveriş, e-ticaret) harcamalarınız için ayrı bir limit belirlenir. Bu limit sayesinde, kredi kartlarının yurt içi ve yurt dışı mail order limitlerini dilediğiniz gibi belirleyebilir, dilediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Bankamız kredi kartlarının mail order limitleri ilk basımda kart limitinin %20'si kadar belirlenmektedir. Bu nedenle; sigorta, online alışveriş, fatura talimatı, internet alışverişi gibi harcamalarınız öncesinde (212) 373 73 73 numaralı Müşteri Destek Hattımız ile iletişim kurarak mail order limitinizi kontrol etmeniz uygun olacaktır. Limit düzenleme işlemleri bir telefonunuzla anında yapılabilmektedir.
  • Kartınızla yurt içinde yaptığınız harcamalarınızı, nakit avanslarınızı şubenize talimat vermek suretiyle en az ödenmesi gereken tutarı ödeyerek kredilendirebilirsiniz.

Kredi kartı hesap özetinizin adresinize gönderilebilmesinin yanında ayrıca;

  • E-mail ile alabilirsiniz. Bunun için e-mail adresinizi Şubenize bildirmeniz yeterli olacaktır.
  • Dönem borcunuzu cep telefonunuza kısa mesaj ile almak için Şubenize talimat verebilirsiniz.
  • İnternet Şubemizden ekstre detaylarınıza ulaşabilirsiniz.
  • (212) 373 73 73 no.lu Müşteri Destek Hattımızdan ekstrenize ait tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Dönem borcunuzun hesabınızdan otomatik olarak alınması için Şubenize talimat verebilirsiniz.

Kartınızı; kaybetmeniz, çaldırmanız veya kart dolandırıcılıklarından zarar görmemeniz için kayıp / çalıntı/ sahte kart riskine karşı sigortalanmıştır.

Kartınızın kaybolması veya çalınması halinde (212) 373 73 73 no.lu Müşteri Destek Hattımıza veya en yakın Turkish Bank Şubesi'ne, mesai saatleri dışında ise 24 saat açık olan Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş.'nin (212) 332 00 88 numaralı telefonuna; yurt dışında iseniz Mastercard International üyesi olan bankalara başvurunuz.

Gerek Müşteri Destek Hattımızdan gerekse Şubelerimizden kartınızla ilgili her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Telefonda bilgi almanız halinde, güvenliğiniz gereği bazı kimlik bilgileriniz sorgulanabilecektir. Kartınızla ilgili tüm bilgilerin sadece kart hamilinin kendisine verildiğini unutmayınız.