Kullanım

Ön Ödemeli Kartınızı dünyanın heryerinde MasterCard logolu ATM'lerden para çekme işlemlerinizde, alışverişlerinizde ve internette kullanabilirsiniz. Üstelik Bankamız ATM'lerinden yapacağınız nakit çekim işlemleri ücretsizdir.

Yurtiçi diğer banka ATM'lerinde çektiğiniz tutara göre %1.05+1.02 TL (BSMV Dahil), yurt dışı diğer banka ATM'lerinden para çektiğinizde ise her işlemde 8.00 TL (BSMV Dahil) ücret tahsil edilecektir. (*)

Yurtdışındaki bazı ATM'ler, para çekme işlemleriniz sırasında para birimi tercihinizi sorabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde, kur çevrimine tâbi olmadan işleminizi tamamlayabilmek için bulunduğunuz ülkenin yerel para birimini tercih ediniz. (**)

Nakit çekim limitlerinizi öğrenmek için lütfen tıklayınız.
  • Standart, Yüksek veya Plus Limitli;
  • TL para birimli kartınız ile tek seferde 500 TL,
  • USD para birimli kartınız ile tek seferde 500 USD,
  • EURO para birimli kartınız ile tek seferde 230 EURO,
  • GBP para birimli kartınız ile tek seferde 190 GBP,
    • nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. Günlük nakit çekim işlem limitlerinizi anasayfadaki Kart İşlemlerim web şubemizden öğrenebilirsiniz.

Nakito, Express Card ve Card Extra ile online alışveriş yapabilir; 3D Secure hizmetimizi kullanarak cep telefonunuza göndereceğimiz tek kullanımlık online alışveriş şifresi ile işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. 3D Secure ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Ayrıca, Ön Ödemeli Kartlarımız PayPal sisteminde de geçerlidir.

(*) Daha yüksek ATM para çekme limitleri için Large, X-Large, Ticari ve Üst Ticari limitler kullandırılmakta olup, bu segmentlere uygulanan limit ve masraflar için (212) 373 73 73 Müşteri Destek Hattımızdan bilgi alınabilir.
(**) Yurtdışı ATM'lerde gerçekleştirilen para çekme işlemlerinde Bankamız, işlem sırasında kart hamilince yapılan tercihler nedeniyle ATM Bankası tarafından döviz çevrimi yapılmasından ve kart hamiline çektiği tutardan farklı bir tutar yansıtılmasından ötürü herhangibir sorumluluk kabul etmemektedir.